Smartphon-zombies !!!!!!!!!!

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że coraz mniej rozmawiamy ze sobą. Chyba jesteśmy w fazie kolejnej ewolucji, a raczej cofnęliśmy się do ery naszych genialnych starożytnych budowniczych i pismo obrazkowe przeżywa renesans.  W końcu łatwiej jest wysłać buźkę czy gif, niż opisać co się czuje lub dzieje. Teraz robimy zdjęcia jedzenia, nagrywamy filmiki np. ( idę na siłownię, piję super zdrowe smoothi,  czy też jestem na zakupach #### ale jestem fajna i selfie z bananem na twarzy itd.) Jakoś nie potrafię się odnaleźć w tej nowej lepszej, #insta rzeczywistości. Codziennie jadę autobusem do pracy i widzę smart-zombie, którzy nawet jak wysiadają już na swoim przystanku nie spuszczają wzroku z telefonu!!!! Co się stało z naszą rasą!!!!

Wszędzie tylko e motki, posty, insta stories, snap coś tam!!!!

Przez te wszystko mamy ogromny problem z rozmową, prowadzenie konwersacji staje się przestarzałą formą komunikacji !!!!

Przyznaję, że nie specjalnie mi się to podoba. W pracy też nie jest łatwiej!!! Na wszystko trzeba mieć e-mail dupo-kryjkę, screen z rozmowy na komunikatorze!!!!

I oto jest pytanie jak ze sobą rozmawiać?!! Ja się pytam ???

Chyba trzeba będzie jakieś szkolenie uskutecznić niebawem, z efektywnej konwersacji ? Hmm, niezły pomysł na biznes 😉

Właściwie jak powinna wyglądać taka rozmowa?

Przed wszystkim musimy zadawać pytania i uważnie słuchać odpowiedzi!!!!  Może się nagle okazać, że mamy wspólne zainteresowania, bądź podobny system wartości, albo po prostu nasz rozmówca opowiada nam jakąś ciekawą historię . Nie pokazuje na filmiku, nie prezentuje serii prawie takich samych zdjęć tylko nam coś opisuje. Możemy uruchomić wtedy naszą zakurzoną wyobraźnię. Zinterpretować jego słowa, może inne wnioski wysnujemy z zaistniałego zdarzenia? Na pewno zastanowimy się choć przez chwilę nad otrzymaną informacja. Przetworzymy usłyszane słowa w obraz.

WOW!!!! Czy nasz mózg jeszcze to potrafi?? Mam nadzieję, że tak. Na pewno łatwiej i ciekawiej rozmawia się jak widzimy naszego rozmówcę, mimika twarzy, gestykulacja, ton głosu, bardzo dużo zdradza o człowieku. Poza tym na bieżąco widzimy reakcję na każde słowo.

Przeprowadziłam malutki eksperyment społeczny, wracając z pracy mijałam ludzi, którzy mieli praktycznie przyklejony wzrok do telefonu. Zbliżała się do mnie pewna blondynka z nosem w smartfonie, stanęłam i mówię do Niej: Przecież zaraz Pani we mnie wejdzie!” Ona tylko chrząknęła, wyminęła mnie i poszła dalej!!! Wlazła by we mnie głupia baba!!! A gdzie przepraszam? Pocałuj mnie w dupę? Cokolwiek!!!

Totalna znieczulica, z drugiej strony ciekawa jestem ile razy wlazła w drzwi, albo słup :).

Niestety wirus zombie opanował już większość świata. Mam tylko nadzieję, że jestem na niego odporna i mnie nigdy nie dopadnie.

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s